Menu
o klubie
zarząd
newsy
kronika sportowa
kadra trenerska
zawodnicy
galeria foto
galeria video
kontakt
wolna amerykanka
Mistrzostwa Wielkiej Brytanii - 25.09.2016 Londyn (Anglia)

Zawodnicy Bushikanu wrócili z tarczą ze stolicy Anglii, dostarczając nam bardzo optymistyczny feedback przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy we Włoszech! Na Mistrzostwach Wielkiej Brytanii w Londynie (Anglia) nasza 3-osobowa ekipa zdobyła 4 medale: 3 srebrne i brązowy. W niesamowicie mocno obsadzonych konkurencjach taki wynik należy uznać za duży sukces, dla przykładu - w kumite open seniorów wystartowało m.in. aż 6 zawodników mających na swoim koncie Mistrzostwo Świata (David i Andrew Carter ze Szkocji, Francis Barham i Matt Broadhead z Anglii, Luke Howard z Walii i Paweł Bombolewski). W tym doborowym gronie nasz zawodnik wywalczył srebro. Podobną wagę ma krążek z tego samego kruszcu Małgorzaty Cichockiej, zdobyty w kata seniorek. Dla Gosi był to pierwszy start w tej kategorii wiekowej. Bardzo licznie obsadzoną konkurencję miał także Wiktor Konopka, który w gronie ponad 20 najlepszych zawodników kata Wielkiej Brytanii uplasował się na 2 pozycji, ulegając jedynie znakomitemu i dobrze nam znanemu Agilanowi Karunakaranowi z British Academy of Shotokan Karate. Brązowy medal stał się natomiast udziałem Pawła Bombolewskiego w kata seniorów. Wszystkie powyższe osiągnięcia byłyby jeszcze lepsze, gdyby nie niezwykle słabe sędziowanie. Niestety, wiele prostych błędów, jakich dopuszczali się arbitrzy rzutowało na wyniki naszych zawodników, szczególnie w kumite, gdzie Małgorzata Cichocka i Wiktor Konopka zaprezentowali na prawdę wysoką formę, pozostając jednakże poza podium w wyniku błędów sędziowskich. Nie zmienia to jednak faktu, że rezultaty uzyskane na Mistrzostwach Wielkiej Brytanii napawają nas dumą i optymizmem przed główną imprezą tej części sezonu, która już za 2 tygodnie rozpocznie się w Montichiari (Włochy)! Brawo Bushikan!

 

  

 

© 2018 Klub Karate Bushikan