Menu
o klubie
zarząd
newsy
kronika sportowa
kadra trenerska
zawodnicy
galeria foto
galeria video
kontakt
wolna amerykanka
Brazil Open - 7-9.09.2018 Brasilia (Brazylia)

Wielki sukces naszych zawodników na Brazil Open 2018! Natalia Leśniak i Paweł Bombolewski wywalczyli w Brasilii złoty i 2 srebrne medale, rywalizując w bardzo mocno obsadzonych konkurencjach - dość powiedzieć, że w całej imprezie wzięło udział 1600 zawodników z 8 krajów: Brazylii, Argentyny, Urugwaju, USA, Indii, Rumunii, Polski i Włoch. Złoty medal w konkurencji kumite seniorów zdobył Paweł Bombolewski. Nasz karateka wygrał 5 pojedynków, w finałowej walce stawiając czoła nie tylko zawodnikowi gospodarzy, ale też ogromnemu dopingowi publiczności skandującej ,,Brazil, Brazil!". Srebro w kumite seniorek wywalczyła Natalia Leśniak, która po 3 zwycięskich walkach i pięknym, zaciętym finale minimalnie uległa zawodniczce z Brazylii. Wielkim sukcesem jest też srebrny medal Pawła Bombolewskiego w konkurencji kata seniorów, w której wystartowało aż 82 ,,kaciarzy"!


Turniej rozpoczęła piękna, 2-godzinna Ceremonia Otwarcia w stylu karnawału - pełna kolorów, muzyki i artystycznych akcentów. Nasi zawodnicy cieszyli się na miejscu wspaniałą gościnnością ze strony gospodarzy, do których Paweł Bombolewski żywi duży sentyment i sympatię, wszak organizator Brazil Open 2018 Osvaldo Messias de Oliveira (Honorowy Prezydent WUKF, Prezydent CBKI, założyciel WUKF i jej pierwszy w historii Prezydent) był tym, który przyjął Bushikan Karate Association w poczet członków WUKF w 2008 roku i zaufał Prezesowi Bushikanu powierzając Bushikanowi organizację Mistrzostw Świata WUKF w Szczecinie w 2014 roku. Nasi zawodnicy nie mogli pominąć tego faktu w 10-rocznicę przystąpienia do Światowej Unii Federacji Karate-Do i swym występem okazali szacunek Osvaldo, który obchodził także 25 rocznicę swojej narodowej federacji CBKI. Wspaniałe serce okazał naszym zawodnikom także V-ce Prezydent CBKI Waldemar Lutinski. Natalia i Paweł byli w Brazylii nieustannie proszeni o wspólne zdjęcia, a setki zaproszeń do grona znajomych na facebooku napływające jeszcze ciągle po zawodach dowodzą tylko jak dużą popularnością cieszą się zawodnicy Bushikanu w tym kraju. Na Brazil Open 2018 doszło także do niezwykle ważnej rozmowy pomiędzy Prezesem Pawłem Bombolewskim a Prezydentem WUKF Liviu Crisanem (Rumunia). Owoc tej konwersacji zostanie zaprezentowany opinii publicznej w przyszłym miesiącu na Kongresie EUKF (Europejska Unia Federacji Karate-Do) w Ta Qali (Malta).


Zaraz po zakończeniu Brazil Open 2018 nasi karatecy udali się na czynny wypoczynek do Rio de Janeiro, gdzie mieli okazję podziwiać widoki, uznawane za jedne z najpiękniejszych na swiecie. Brawo Bushikan, sukces w Brazylii to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Europy na Malcie!

 

 

 

© 2019 Klub Karate Bushikan